Route 66 US

Route 66 US part 2

By 22. mája 2014 máj 12th, 2019 No Comments

Tak a včera to začalo. Opäť mólo na Santa Monica – ľudoprázdne. Neuveriteľné, v nedeľu nebolo kam stúpnuť a do vody si sa musel predierať cez množstvo akože sa kúpajúcich. V utorok ani nohy. Len pracovníci zatĺkali klince pri oprave móla. A boli to skutočne velikánske pozinkované klince. Tak som si jeden vypýtal a nám si ho na nástenku.

Cesta cez L.A. hotová katastrofa, a ešte tomu v kolóne, to je proste drina 367 križovatiek prejsť na zelenú sa proste nedá. Ale prešli sme. Pred nami ešte zvyšných 3954 míľ starej 66-tky. Prvá časť prebiehala po highwaii, tak že trošku nuda, ale za chvíľu sme vypadli na staručkú 66tku. Tu sú výtlky na mieste a vôbec nám nevadili.

Prvá zastávka v predmestí San Bernardino prvom MC Donald v US. OK znalí povedia že 1. Megáč je v Chicago. To ale nie je až taká pravda. Vynálezca Megáča postavil prvú búdu práve tu a potom predal svoju myšlienku spoločnosti, ktorá postavila 1 búdu s názvom Megáč v Chicago. No proste motanica ako svet. Pokochali sme sa na vrakoch starých áut a pofotili sme sa a ako ináč nasadli a pošli o dúm dál.

Druhá zastávka – Victorvil, staručké múzeum 66tky pripravené privítanie – krásne hambáče, tak že povedať dobrú chuť bolo skutočne odvážne. Pokecali sme si s personálom a vyrazili opäť na cestu.

Večer sme dorazili do cieľa dnešnej cesty do starého Motela 66. Skutočne starého. V kúpeľni sprška pod tlačíkom vodičky skoro vypadla zo steny, ale inak všetko bolo staručké ale čistučké. Nuž a keďže sme sa večer ožrali, píšem toto už ráno a za chvíľu vyrážame na cestu.

Dnes sme si prispali, lebo všetci hľadali ibáča. Keď to vyjde tak by sme mali doraziť do Mohavskej púšte kde bude na nás čakať Gril párty, ktorú ukončíme veľkým ohnostrojom, dovezeným z L.A. lebo tam je ohnostrojovanie zakázané. Ale že vraj sme na súkromnom pozemku tak to neva. Ak sa neožerem tak to večer popíšem.