Route 66 US

Route 66 US part 1

By 22. mája 2014 máj 12th, 2019 No Comments

Vážení priatelia,
Tak sme sa opäť dali na to. Prebehnúť si opäť ROUTE 66 US tento krát z opačného konca, z L.A. do Chicaga. Ponuka zúčastniť sa neštandardnej cesty s filmovým štábom a s priateľmi, ktorí si to už raz turisticky užili, sa nedala odmietnuť.
Tak sme teda dorazili na jeden z koncov 66tky. V US má 66tka totiž iba dva konce, ale ani jeden začiatok. V L.A. na prístave v Santa Monike je koniec cesty, a keď sa v Chicagou postavíte k ceduli označujúcej ROUTE 66 tak sa tam dočítate, že ste tiež na konci 66tky. Zaujímavé ako kopec iných amerikánskych vecí ktoré nás tu obklopujú. Preto sme tej našej 66tke stanovili začiatok v Šahách a koniec v Hóhe Tatras. Nevadí?
Už pár dní sa motáme po L.A. a je to skôr konfrontácia zážitkov z pred pár rokov. To sme boli zelenáči a zo všetkého sme boli paf. Hollywood Blwd bol vysvietený a očarujúci. Teraz som si všimol aj tú druhú stránku tejto slávnej, a turistami obdivovanej uličky. Cez deň špina, ktorá v sobotu zmizla. Asi sa upratuje iba raz do týždňa. Homlesákov bolo trošku podstatne viac ako sme ich videli pred rokmi, a tetovacích štúdii tiež rapídne ubudlo. Ale to pre nás známe – kde sa dal pokéruvať náš Brat Rado– to štúdio tam ešte stálo. Raňajky v Starbuckse boli v pondelok úplne iné, lebo tá výkladná skriňa pri ktorej sa malo aj sedieť už nebola znečistená od dákeho debila čo ju oprskal kávou a …. Zaujímavé, že to managérovi podniku niekoľko dní nemvadilo. Taktiež Megáč bol v pondelok čistejší ako predtým. To čo tam bolo v sobotu by v európe neprešlo ani makom. Nuž ale nelamentujme, asi tá Amérika nie je až také zlatíčko ospevuvané.
Z Hollywood Blwd sme sa presunuli na hotel mimo centra, s väčším parkingom, nakoľko nám dnes privezú motorky a aby ich bolo kde zložiť. Niektorí sú už tu a niečo ešte len doletí z Čiech aj Slovenska. Opäť MOTEL 6 ešte veľaposchodový ale s pripnutými spomienkami s pred rokov, keď som tu musel zostať zo spadnutým kámošššom, motorkárom Lacim, a ešte dva týždne rehabilitovať s invalidným vozíkom, kým bude redy a budeme môcť nastúpiť do lecina. Taký maličký pádik 30 míľ pred L.A. a vidíš, nešťastie hotové. Ale nič silnejšie na utuženie priateľstva nemôže byť, ako keď sa o Teba postará kámoššš. Ešte pôjdem hodiť bazén – vonku jasan, a už to bude kompletka.
Zajtra ráno štartujeme smer ROUTE 66 US.

P.S.
Dúfam že sľub naplním, lebo to IT mi dáko nemide. Nový Garmin som nespojazdnil, nakoľko tvrdenie chlapcov že tam US je asi nie je pravda, a moje dvojdňové trápenie nebolo úspešné. Na kameru som sa zatiaľ ani nedostal. WiFi je tu ako šafránu a myslím že celé to IT došlo z tohto dielu sveta. Teda je ale napojenie za levňáska nemožné.